Uzun Süreli Bakım Sigortası Sancaktepe

Bakım sigortası, bakıma muhtaçlık riskinden doğan zararların telafi etmek amacıyla tesis edilen bir sigorta türüdür. Bu sayfalarımızda Sancaktepe bölgesindeki uzun süreli bakım sigortası acentalarına ulaşabilirsiniz.

Turkiye Genel Sigorta A.S
(212) 252-0010
Meclisi Mebusan Cad. No:81 Karaköy
İstanbul
 
Baser Sigorta Araciligi Hizmetleri A.S.
(212) 243-0090
Omer Avni Mah. Inebolu Sok. Ekemen Han No:1 Kat:3 D:12 Kabatas
İstanbul
 
Turanli Sigorta Aracilik Hizm.Ltd.Sti.
(332) 353 71 91 -92
Hamidiye Mah.Beyhekim Sok. I.Cari Apt. No:4/1
Konya
 
Dala Sigorta Aracilik Hizm.
(212) 320 11 68/69
Perpa Tic.Merkezi A Blok Kat:13 No:2047 Okmeydani
İstanbul
 
Nova Sigorta Aracilik Hizm.Ltd.Sti.
(216) 346-4472
Altiyol Kadikoy
İstanbul
 
Gk Sigorta Aracilik Hizmetleri Ltd.Sti.
(312) 339-0024
Bursa Cad. Feza Sok. No: 3 Kecioren/Ankara
İstanbul
 
Anadolu Hayat Sigorta A.S
(0232)4650719
Kültür Mahallesi 1377 Sokak No:1 D:103 Kültür Is Hani
İzmir
 
Commercial Union Sigorta A.S
(212) 274-3370
Kasap Sok. Özden Ishani Esentepe
İstanbul
 
Van Sigorta Arac. Hizm. Ltd.Sti.
(224) 221-0609
Maksem Cad. Gul Apt. No:91 Kat:1
Bursa
 
Sadan Sigorta Aracilik Hizmetleri
(212) 509-6464
Ambarli Mah.Balaban Cad.No:1 D:3 Avcilar
İstanbul
 

Solaryumda ölümcül tehlike! 

3 (180) Bronzlaşmak için vatandaşın her geçen gün tercih sıralamasında ön sıraya yerleşen solaryum cihazlarının ölümcül etkisi kanıtlandı

Bronzlaşmak için vatandaşın her geçen gün tercih sıralamasında ön sıraya yerleşen solaryum cihazlarının ölümcül etkisi kanıtlandı
Ancak buna rağmen Türkiye’de solaryum cihazları ve bronzlaşmak isteyen kişi sayısı her geçen artıyor. Güzellik uğruna bu gerçeğin göz ardı edilmemesi gerektiğine vurgu yapan Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Dermatoloji Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Server Serdaroğlu, "Solaryum cihazlarıyla kontrolsüz dozda verilen enerji tendeki hücre dokularının ölmesine neden oluyor. Bu kontrolsüz ışınlarla ten ne kadar koyulaşırsa kanser ve derinin yaşlanma ihtimali o kadar artıyor" dedi. Serdaroğlu, solaryumun kesinlikle tercih edilmemesi hatta yasaklanması gerektiğini söyledi.
Kış henüz bitmeden bronz bir tene sahip olmak isteyenler solaryuma koşuyor. Güzellik sevdasına düşen ve kış aylarında sunulan indirimli kampanyalardan faydalanmak isteyen gençler, solaryum merkezlerine akın ediyor. Uzmanlar ise cilt kanserine karşı uyarıyor.
BİLİMSEL OLARAK KANITLANDI
İstanbul Üniversitesi (İÜ) Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Dermatoloji Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Server Serdaroğlu, solaryum cihazlarını verdiği ultraviyole ışınlarının sınırlı dozda tedavi amaçlı kullanılabileceğini fazlasının ise birçok hastalığa davetiye çıkardığını belirtti. Yüksek dozda ultraviyole ışınlarının kansere ve deri yaşlanmasına neden olduğunu ifade eden Serdaroğlu, " Artık bunun için ‘acaba?’ diye bir şey yok. Bu hastalıklara yol açtığı bilimsel olarak kanıtlandı" açıklamasında bulundu. "Teniniz koyulaştıkça kansere ve deri yaşlanmasına aday olmuş olursunuz" diyen Serdaroğlu, solaryum merkezlerinde kullanılan cihazlara değindi.
VERİLEN ENERJİ KONTROLSÜZ VE AŞIRI DOZDA
Serdaroğlu şunları söyledi: "Cihazlardaki ultraviyole ışınları yüksek dozlarda kontrolsüz bir şekilde veriliyor. Yani verilen enerji ölçülemeyen enerji. Biz hastalara farklı cihazlarla ve belli dozlarda ayrı ayrı ultraviyole ışınları verirken solaryum cihazlarında A ve B ışınları çoğunlukla birlikte veriliyor. Böyle olunca toplamda verilen enerji saptanamıyor. Sonuç olarak bütün hücre veya dokular ciddi hasar görüyor. Hücre çekirdeği tahrip olur ve doğal olarak hücreler ölür. Ayrıca bağ dokusunda meydana gelen kırıklarla ciltte ciddi ölçüde yaşlanmaya sebep oluyor. Ayrıca açık tenli, kızıl saçlı ve açık renk gözlere sahip kişiler bu konuda önemli risk grubu olarak öne çıkıyor."
SOLARYUM YASAKLANMALI
Sigaradan sonra kansere yol açan ikinci neden olarak görülen solaryumu kesinlikle tavsiye etmeyen Serdaroğlu, "Hatta yasaklanmalı" dedi. Prof. Serdaroğlu, İngiltere’nin solaryumun yasaklanmasını öngören yeni bir yasa hazırlığı içinde olduğunu, bizim de konuyla ilgili ciddi kampanyalar başlatılması gerektiğine işaret etti.
15 DAKİKALIK GÜNEŞ YETERLİ
Serdaroğlu şunları söyledi: "...

Devamı için tıklayınız KANSERliyiz

Soya kansere karşı! 

Amerikalı bilim adamlarının yaptığı bir araştırma, soya bitkisinin kansere karşı etkin bir molekül ihtiva ettiğini ortaya koydu.

i.php Alman “Die Welt” gazetesinin internet sayfasında yer alan habere göre, Amerikalı bilim adamları, sirke sineği üzerinde yaptıkları araştırmada bu sinek cinsinin vücudundaki hasarlı ve zararlı hücreleri yok edebilen bir molekül ürettiğini, söz konusu molekülün soya bitkisinde de mevcut olduğunu belirledi.
Araştırma sonuçlarını “Cancer Research” adlı tıp dergisinde yayımlayan bilim adamlarının, sirke sineklerinin “lipid” adı verilen yağ benzeri biyomolekülleri oluşturabilmek için “sphingadiene” adı verilen moleküller ürettiğini ve bu moleküllerin yüksek miktarda üretilmesinin genetik açıdan hasara uğramış hücreleri yok ettiğini belirlediği ifade edildi.
Bilim adamları, söz konusu molekülün insan vücudunda da etkili olabileceğine ve kanser tedavilerinde de kullanılabileceğine inanıyor, bunun için soyadan faydalanılabileceğini ifade ediyor. kaynak

 
ARKADAŞIMA gönder   |   DÜŞÜCELERİNİZİ YAZINIZ   |   BU SAYFAYI YAZDIR   |   Favorilerinize ekleyin! ...

Devamı için tıklayınız KANSERliyiz