Uzun Süreli Bakım Sigortası Aksaray

Bakım sigortası, bakıma muhtaçlık riskinden doğan zararların telafi etmek amacıyla tesis edilen bir sigorta türüdür. Bu sayfalarımızda Aksaray bölgesindeki uzun süreli bakım sigortası acentalarına ulaşabilirsiniz.

Cemre Sigorta Aracilik Hizm. Ltd.Sti.
(216) 492-5611
Cumhuriyet Cad. No:65 Kat:1 Fistikagaci-Uskudar
İstanbul
 
Sadan Sigorta Aracilik Hizmetleri
(212) 593-3760
Resitpasa Cad. Altintas Is Merkezi No: 55/84 Avcilar
İstanbul
 
Eks Sigorta Aracilik Hizmetleri Ltd. Sti.
(216) 478-3384
Bagdat Cad. Feza Apt No: 415/10 Saskinbakkal Kadiköy
İstanbul
 
Ibs Sigorta Brokerlik Hizmetleri A.S.
(212) 292-1611
Setustu Inebolu Sok. No:67/3 Kabatas
İstanbul
 
Güvencesi Sigorta Aracilik
0212 220 41 16
Okmeydani Perpa Ticaret Merkezi B-Blok Kat-6 No:779
İstanbul
 
Senturk Limited
(222) 231-1151
Kibris Sehitleri No. 3 Eskisehir
İstanbul
 
Ay Sigorta Ltd.Sti.
(284) 213-9636
Cilingirler Mah. Mehmet Ay Is Merkezi No:81/6
Edirne
 
Aktiv Sigorta Aracilik Hiz. Ltd. Sti.
(212) 552-3091
Çobançesme Sanayi Cd. No: 40/2 Yenibosna
İstanbul
 
Yilmaz Sigorta Ve Aracilik Hizmetleri
(236) 312-6217
Erbirler San.Sitesi Karsisi No:12/1
Turgutlu
 
Sistem Sigorta Aracilik Hizmetleri
(312) 417-2217
Ataturk Bulvari No:151/802 Bakanliklar -Ankara
İstanbul
 

Solaryumda ölümcül tehlike! 

3 (180) Bronzlaşmak için vatandaşın her geçen gün tercih sıralamasında ön sıraya yerleşen solaryum cihazlarının ölümcül etkisi kanıtlandı

Bronzlaşmak için vatandaşın her geçen gün tercih sıralamasında ön sıraya yerleşen solaryum cihazlarının ölümcül etkisi kanıtlandı
Ancak buna rağmen Türkiye’de solaryum cihazları ve bronzlaşmak isteyen kişi sayısı her geçen artıyor. Güzellik uğruna bu gerçeğin göz ardı edilmemesi gerektiğine vurgu yapan Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Dermatoloji Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Server Serdaroğlu, "Solaryum cihazlarıyla kontrolsüz dozda verilen enerji tendeki hücre dokularının ölmesine neden oluyor. Bu kontrolsüz ışınlarla ten ne kadar koyulaşırsa kanser ve derinin yaşlanma ihtimali o kadar artıyor" dedi. Serdaroğlu, solaryumun kesinlikle tercih edilmemesi hatta yasaklanması gerektiğini söyledi.
Kış henüz bitmeden bronz bir tene sahip olmak isteyenler solaryuma koşuyor. Güzellik sevdasına düşen ve kış aylarında sunulan indirimli kampanyalardan faydalanmak isteyen gençler, solaryum merkezlerine akın ediyor. Uzmanlar ise cilt kanserine karşı uyarıyor.
BİLİMSEL OLARAK KANITLANDI
İstanbul Üniversitesi (İÜ) Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Dermatoloji Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Server Serdaroğlu, solaryum cihazlarını verdiği ultraviyole ışınlarının sınırlı dozda tedavi amaçlı kullanılabileceğini fazlasının ise birçok hastalığa davetiye çıkardığını belirtti. Yüksek dozda ultraviyole ışınlarının kansere ve deri yaşlanmasına neden olduğunu ifade eden Serdaroğlu, " Artık bunun için ‘acaba?’ diye bir şey yok. Bu hastalıklara yol açtığı bilimsel olarak kanıtlandı" açıklamasında bulundu. "Teniniz koyulaştıkça kansere ve deri yaşlanmasına aday olmuş olursunuz" diyen Serdaroğlu, solaryum merkezlerinde kullanılan cihazlara değindi.
VERİLEN ENERJİ KONTROLSÜZ VE AŞIRI DOZDA
Serdaroğlu şunları söyledi: "Cihazlardaki ultraviyole ışınları yüksek dozlarda kontrolsüz bir şekilde veriliyor. Yani verilen enerji ölçülemeyen enerji. Biz hastalara farklı cihazlarla ve belli dozlarda ayrı ayrı ultraviyole ışınları verirken solaryum cihazlarında A ve B ışınları çoğunlukla birlikte veriliyor. Böyle olunca toplamda verilen enerji saptanamıyor. Sonuç olarak bütün hücre veya dokular ciddi hasar görüyor. Hücre çekirdeği tahrip olur ve doğal olarak hücreler ölür. Ayrıca bağ dokusunda meydana gelen kırıklarla ciltte ciddi ölçüde yaşlanmaya sebep oluyor. Ayrıca açık tenli, kızıl saçlı ve açık renk gözlere sahip kişiler bu konuda önemli risk grubu olarak öne çıkıyor."
SOLARYUM YASAKLANMALI
Sigaradan sonra kansere yol açan ikinci neden olarak görülen solaryumu kesinlikle tavsiye etmeyen Serdaroğlu, "Hatta yasaklanmalı" dedi. Prof. Serdaroğlu, İngiltere’nin solaryumun yasaklanmasını öngören yeni bir yasa hazırlığı içinde olduğunu, bizim de konuyla ilgili ciddi kampanyalar başlatılması gerektiğine işaret etti.
15 DAKİKALIK GÜNEŞ YETERLİ
Serdaroğlu şunları söyledi: "...

Devamı için tıklayınız KANSERliyiz

Soya kansere karşı! 

Amerikalı bilim adamlarının yaptığı bir araştırma, soya bitkisinin kansere karşı etkin bir molekül ihtiva ettiğini ortaya koydu.

i.php Alman “Die Welt” gazetesinin internet sayfasında yer alan habere göre, Amerikalı bilim adamları, sirke sineği üzerinde yaptıkları araştırmada bu sinek cinsinin vücudundaki hasarlı ve zararlı hücreleri yok edebilen bir molekül ürettiğini, söz konusu molekülün soya bitkisinde de mevcut olduğunu belirledi.
Araştırma sonuçlarını “Cancer Research” adlı tıp dergisinde yayımlayan bilim adamlarının, sirke sineklerinin “lipid” adı verilen yağ benzeri biyomolekülleri oluşturabilmek için “sphingadiene” adı verilen moleküller ürettiğini ve bu moleküllerin yüksek miktarda üretilmesinin genetik açıdan hasara uğramış hücreleri yok ettiğini belirlediği ifade edildi.
Bilim adamları, söz konusu molekülün insan vücudunda da etkili olabileceğine ve kanser tedavilerinde de kullanılabileceğine inanıyor, bunun için soyadan faydalanılabileceğini ifade ediyor. kaynak

 
ARKADAŞIMA gönder   |   DÜŞÜCELERİNİZİ YAZINIZ   |   BU SAYFAYI YAZDIR   |   Favorilerinize ekleyin! ...

Devamı için tıklayınız KANSERliyiz