Tıbbi Cihazlar Sancaktepe

Teknolojinin geldiği son noktada tıbbi cihazlardan birçok hastalığın tedavisinde önemli rol oynamaktadır. Bu sayfalarımızda Sancaktepe bölgesindeki tıbbi cihaz satış noktalarının iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Med İnter Sağlık Ürünleri
(0212) 4610434
3/1A S. N:5 Bağcılar Kültür Merkezi Yakınında Sancaktepe M. Bağcılar
Sancaktepe

tarafindan saglanmistir
Medineks
(0216) 3052495
Gökhan S. N:22 Küçükyalı(Merkez) M. Maltepe
Maltepe

tarafindan saglanmistir
Bereket Medikal
(0216) 3995653
İnönü C. Faik Bey S. N:13 Özbahadır Apt. Bağlarbaşı M. Maltepe
Maltepe

tarafindan saglanmistir
Mes Medikal
(0216) 4899390
Irmak S. N:11 C Bl. Girne M. Zümrütevler Maltepe
Maltepe

tarafindan saglanmistir
Laben Laboratuvar Endüstriyel Cihazlar Sanayi ve T
(0216) 4107477
Er S. N:4 Karaman Apt. D:10Küçükyalı(Merkez) M. Küçükyalı Maltepe
Maltepe

tarafindan saglanmistir
Şifa Medikal
(0212) 4332680
Çarşı C. N:43 D:1Sancaktepe M. Bağcılar
Sancaktepe

tarafindan saglanmistir
Tekno - Kim
(0216) 4891494
Irmak S. N:H/7 Küçük San. Sit. Girne M. Maltepe
Maltepe

tarafindan saglanmistir
Tur Medikal
(0216) 4174075
Atatürk C. N:- Selamoğlu Çrş. Dük:42 Küçükyalı Maltepe
Maltepe

tarafindan saglanmistir
Birlik Medikal Tıbbi Malzeme Ticaret ve Pazarlama
(0216) 3054004
Eğri S. N:10 D:8Bağlarbaşı M. Merkez Maltepe
Maltepe

tarafindan saglanmistir
Bıos Biomedikal Sistemler
(0216) 3083601
Irmak S. N:14 Küçükyalı İş Mrk.H 14 Girne M. Çengelköy Maltepe
Maltepe

tarafindan saglanmistir
tarafindan saglanmistir

Çayın kanseri tedavi eden özelliği 

141694 Türk bilim adamı Faruk Durukan, çay bitkisinin ekstraktında kanseri tedavi eden bitki özlerine rastlandığını belirtti.

Durukan, hastalığa yakalanmadan önce ve hastalığa yakalandıktan sonra çay bitkisinin hastalıklar üzerindeki faydaları ile ilgili, Rize’de çayın kanser ve türevi hastalıkların tedavisinde sağlayacağı faydalara yönelik yaptığı bilimsel çalışmalarla ilgili önemli açıklamalarda bulundu.
Türkiye’de, “Taşın suyunu çıkaran müthiş Türk” olarak bilinen Faruk Durukan, kanserle mücadelenin terörle mücadele kadar önemli olduğunu ifade etti. Durukan, kanser tedavisinde lojistik desteğin mutlaka kesilmesi gerektiğini, ışın tedavisinin karşılığı olduğunu ve yeşil çayın kemoterapiye önemli etkiler sağladığını ifade etti.
Çay bitkisinin ekstraktını Çaykur’a ait son derece modern dizayn edilmiş laboratuvarlarda keşfettiklerini dile getiren Durukan, “Bitkilerin, öz suyunu, etken maddeleri ya da faydalı kısımlarının kullanımını çabuklaştırmak ve bunlardan hammadde elde etmek için yapılan işleme ekstrakt denmektedir. Günümüzde doğal yöntemlerle bunları elde edebilmek ileri teknoloji ve bilgi gerektirmektedir. Türkiye’de ilk defa ekstrakt, tarafımdan kendi tesislerimde üretilmiştir. 5 yıldır onlarca üniversitemize bilimsel alanda kullanılması için ekstrakt hammaddesini ülkemizde üreten tek tesisse sahip kişiyim.” dedi.
Çay ve diğer bitkilerden üretmiş olduğu ekstraktın ilaç olarak değil, gıda takviyesi ve hastalıkların tedavisi için kullanıldığına dikkat çeken bilim adamı...

Devamı için tıklayınız KANSERliyiz

Erkekler de tehdit altında 

Meme kanseri sadece kadınları değil, erkekleri de tehdit ediyor.

 

173711_meme-kanseri Meme kanseri, erkeklerde binde bir görülme sıklığıyla ortaya çıkıyor.
Afyonkarahisar’ın Dinar ilçesine bağlı Yaka köyünde yaşayan 65 yaşındaki 3 çocuk babasıRamazanBülüç, meme kanseri teşhisiyle Süleyman Demirel Üniversitesi (SDÜ) Tıp Fakültesi Hastanesi’nde tedavi görmeye başladı.
Bülüç, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yaklaşık 16 ay önce meme kanserine yakalandığını öğrendiğini anlattı.
Göğsünün altında yara oluşması nedeniyle doktora gittiğini ve yağ bezesi teşhisi konulduğunu kaydeden Bülüç, bezenin patlaması ve yaranın kemiğe kadar açılması üzerine SDÜ Tıp Fakültesi Hastanesi’ne geldiğini ve burada meme kanseri teşhisi konulduğunu bildirdi.
"Meme kanserini genellikle kadınlardan duyardık ben de yüz binde bir görülen bir hastalığı yakalanmışım. Özellikle eşim bu teşhisi bir hayli yadırgamıştı" diyen Bülüç, teşhisin ardından tedaviye başlandığını belirtti.
Eşini hiç yalnız bırakmayan Havvana Bülüç ise eşine meme kanseri teşhisi konulmasının köyde yadırgandığını bildirerek, kendisinin de ilk duyduğu anda şaşkınlık yaşadığını kaydetti.
3 ERKEĞE TEŞHİS KONULDU
SDÜ Tıp Fakültesi Onkoloji Bölümü öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Murat Koçer, Isparta’da bugüne kadar 3 erkek hastaya meme kanseri teşhisi konulduğunu ve bunlardan birinin de Ramazan Bülüç olduğunu bildirdi.
Bülüç’ün göğüs ön duvarında iyileşmeyen bir yara ile hastaneye başvurduğunu belirten Koçer, kemoterapi sonrası kan düzeyinin düşmesine bağlı bir enfeksiyon sorunu yaşadığını ifade etti. Hastaneye geç başvurduğunu ve bu nedenle radyoterapi ve ameliyat şansı olmadığını söyleyen Koçer, hastaya kemoterapi uyguladıklarını, olumlu sonuçlar aldıklarını ve mevcut yaranın iyice küçüldüğünü kaydetti.
Ramazan Bülüç’ün tedavisine devam edildiğini dile getiren Koçer, ailesinin de bu tedavi sürecine önemli ölçüde katkı sağladığını anlattı.
Erkeklerde ortalama 65 yaş civarında meme k...

Devamı için tıklayınız KANSERliyiz