Sağlık Merkezi Çanakkale

Çanakkale bölgesindeki sağlık için yerel bilgiler yer almaktadir. Burada sağlık merkezlerinin ve ilgili uzmanların iletişim bilgileri ve adresleri hakkında ayrıntılı bilgi içermektedir.

Özdem Sağlık Hizmetleri
(0216) 3025411
İskele C. Selin S. N:9 D:9Caddebostan M. Kadıköy
Kadıköy

tarafindan saglanmistir
Med Amerikan Polikliniği
(0216) 4682555
Cemil Topuzlu C. N:46 Fenerbahçe M. Çiftehavuzlar Kadıköy
Kadıköy

tarafindan saglanmistir
Bağdat Görüntüleme Merkezi
(0216) 3634960
Cemil Topuzlu C. N:2 A Bl. D:6Feneryolu M. Kadıköy
Kadıköy

tarafindan saglanmistir
Gören Optik
(0216) 5749714
Kayışdağı C. N:20 Anadolu Avicenna Hastanesi Karşı D:6İçerenköy M. Kadıköy
Kadıköy

tarafindan saglanmistir
Yücel Sağlık Hiz. Ve Tic. Ltd. Şti.
(0216) 3473797
Bahariye C. N:37/3 Yeğiner Sit. B Bl. D:5Caferağa M. Kadıköy
Kadıköy

tarafindan saglanmistir
Güven Medikal Ltd. Şti.
(0216) 4147271
Muratpaşa S. N:1 Nurtaş İş Mrk. K:4 D:15Eğitim M. Ziverbey Kadıköy
Kadıköy

tarafindan saglanmistir
Rukiye Bilmen Optik
(0216) 3621742
Aydın S. N:7 Migros AVM Yakınında Ferah Apt. D:4Suadiye M. Kadıköy
Kadıköy

tarafindan saglanmistir
Referans Laboratuvar ve Sağlık Hizmetleri Sanayi
(0216) 4184396
Fener Kalam?? C. N:10 O?ultürk A Bl. K:2 D:4-5Zühtüpa?a M. K?z?ltoprak Kad?
Kadıköy

tarafindan saglanmistir
Koray Optik
(0216) 3020546
Tütüncü Mehmet Efendi C. N:117/B Küçükbakkalköy M. Kadıköy
Kadıköy

tarafindan saglanmistir
Trendy Style Optik
(0216) 4784704
Bağdat C. N:374 Şaşkınbakkal Kadıköy
Kadıköy

tarafindan saglanmistir
tarafindan saglanmistir

Kadınların büyük korkusu 

Dünya da her yıl 1 milyon 400 bin kadın meme kanserine yakalanırken, 458 bini hayatını kaybediyor.

kadın Genel itibarıyla meme kanserinden iyileşme oranı yüzde 90′ iken Türkiye’de bu oran yüzde 60 düzeyinde yer alıyor. Türk Kanser Araştırma ve Savaş Kurumu Başkanı (TKASK) Prof. Dr. Tezer Kutluk, "Her yıl 12 milyon 700 bin kişi kansere yakalanırken 7 milyon 600 bin kişi kanserden ölüyor. Böyle giderse 2030 yılında bu sayı 21 milyon 400 bine çıkar" dedi.
Avon, Meme kanseri ile Mücadele Projesi kapsamında ‘Türkiye’de Meme kanseri Araştırması" yaptı. Araştırmada Türkiye’nin 12 farklı ilinde 18-65 yaş arası bin 300 kadınla görüşüldü. İpsos KMG Bağımsız araştırma şirketine yaptırılan araştırmadan çarpıcı sonuçlar ortaya çıktı.
3 KADINDAN BİRİNİN AİLESİNDE MEME KANSERİ VAR
Araştırma sonuçlarını açıklayan AvonTürkiyePazarlama Müdürü Çağla Özdoğan, Türkiye’de her 3 kadından birinin ailesinde meme kanseri geçirmiş bir kişinin bulunduğunu söyledi. Türk kadınlarının yüzde 64′ünün meme kanserine karşı kontrol için hiçbir aksiyon almadığını belirten Özdoğan, yüzde 85′i meme kanserinde erken teşhisin öneminin farkında olduğu, erken teşhis edildiğinde meme kanserinin yüzde 68 oranında iyileşebileceğine inandığını dile getirdi.
ERKEN TEŞHİSİN FARKINDA DEĞİLİZ
Özdoğan, erken teşhisle hayat kurtarma oranının yüzde 90 olduğunu hatırlatarak şunları söyledi: " Her ne kadar erken teşhisin öneminin farkında olsalar da 10 kadından sadece 42ü meme kanserine karşı bir kontrol uyguluyor. Kontrol uygulayan kadınların yüzde 72′si kendini muayene ediyor. her 10 kadından 3′ü doktor kontrolüne gidiyor. Düşük sosyo ekonomik statü gruplarında, bilinçlenme ve kontrol imkanı daha azdır. Ancak kontrol ve erken teşhisin önemi hakkında giderek daha fazla bilgi sahip oluyor."
2030′DA KANSER PATLAMASI YAŞANACAK
Dünyada yaklaşık 25 milyon kanserli hastanın olduğunu hatırlatan TKASK Başkanı Prof. Dr. Tezer Kutluk, "Kanser bir halk sağlığı sorunudur. Her yıl 12 milyon 700 bin kişi kansere yakalanmakta, yılda 7 milyon 600 bin kişi ise kanserde ölmekte. Böyle gittiği taktirde 2030 yılında dünyada her yıl kansere yakalanan insan sayısı 21 milyon 400 bine erişecek" diye konuştu.
8 KADINDAN BİRİ MEME KANSERİ
Kutluk, meme kanserinin kadınlarda en sık görülenkansertürü olduğunu halk sağlığı açısından özel önem arz ettiğini savundu. Kutluk şöyle konuştu: "Her yıl dünyada 1 buçuk milyona yakın kadın meme kanserine yakalanıyor. Yani kadınlardaki tüm kanserlerin 4′te birini oluşturuyor. Dünyada ve Türkiye’de her 8 kadından biri meme kanseri. Kadın kanserlerinde birinci ölüm nedeni meme kanseri olup, her yıl 458 binden fazla kadın meme kanserinden ölmekte."
İYİLEŞME ORANI YÜZDE 90
Güncel tıp uygulamalarında meme kanserinden iyileşme oranlarının yüzde 90′lara çıktığına, buna rağmen bu değer ülkemizde yüzde 60 düzeyinde olduğuna değinen Prof. Kutluk, &qu...

Devamı için tıklayınız KANSERliyiz

Rahim ağzı kanserine erken tanı 

rahimkanseri Hastalık gelişmeden yıllar önce, kanser öncüsü hücresel değişiklikler ortaya çıkıyor. Smear testi ile bu değişiklikler kolayca fark edilebiliyor.

İSTANBUL – Pap smear testi sayesinde hastalığa kanser gelişmeden önce müdahale etme imkanı doğuyor.
Amerikan Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Bölümü’nden Doç. Dr. Kayhan Yakın, smear testinin yaygın olarak uygulandığı ülkelerde rahim ağzı kanserinin görülme sıklığının son derece az olduğunu belirtiyor.

Pap smear testi nedir?
Pap smear testi rahim ağzından basit bir sürüntü ile alınan hücrelerin mikroskop altında incelenmesi ile rahim ağzı kanseri gelişmeden önce gözlenen hücresel değişikliklerin araştırılmasıdır.

Kimler smear testi yaptırmalıdır?
21 yaşının üzerindeki tüm kadınlar smear testi yaptırmalıdır. 21 yaşından genç hanımlarda eğer üç yıldan daha uzun süredir devam eden bir cinsel hayat varsa yine smear testine başlanması gereklidir. Testlere menopozda da devam edilmelidir. 65 yaşından sonra eğer o zamana kadar en az üç tane normal smear sonucuna sahip olundu ise doktorun da onayı alınarak smear testlerine son verilebilir.

Ne sıklıkta yapılmalıdır?
Tüm kadınların yılda bir kez smear testi yaptırması gerekir. Şüpheli veya anormal test sonuçları varlığında doktorunuz daha sık aralıklarla smear tekrarı isteyebilir.

Smear testi için özel bir hazırlık gerekli midir?
Bazı faktörler rahim ağzına dökülen hücrelerin yeterli bir şekilde örneklenmesini engelleyebilirler. Bu nedenle smear testinden iki gün öncesinden itibaren vajinal duş, tampon kullanımı, vajinal ilaç kullanımı ve cinsel ilişkiden kaçınılmaldır.

Adet kanaması sırasında test yapılabilir mi?
Hayır, kanama olduğu dönemde test doğru bir sonuç vermeyecektir. Test için ideal dönem adet bitiminden sonraki 7-10 günlük dönemdir.

Gebelikte smear testi yapılabilir mi?
İdeal olan hamile kalmaya karar verildiğinde genel bir muayeneden geçmek ve bu aşamada smear testini yaptırmaktır ancak bunun mümkün olmadığı durumlarda ilk hamilelik kontrolünde smear testin yapılabilir, herhangi bir sakıncası yoktur.

Smear testi nasıl yapılır?
Smear testi normal jiekolojik muayene sırasında yapılan çok hızlı ve kolay bir testt...

Devamı için tıklayınız KANSERliyiz