Psikolog Silivri

Aşağıda ruh sağlığı ve insan psikolojisi ile ilgili yazıları bulabilirsiniz. Ayrıca Silivri bölgesindeki psikolog ve ruh sağlığı merkezlerinin isim ve adresleri bulunmaktadır.

C.C.P. Haşere İlaçlama
(0212) 8814636
Cengiz Topel C. N:60 Fatih M. Büyükçekmece
Büyükçekmece

tarafindan saglanmistir
Adenböcek İlaçlama
(0212) 6243586
Leylek C. N:19 Batı Bahat Polikliniği Yakınında Kanarya M. Küçükçekmece
Küçükçekmece

tarafindan saglanmistir
Happylıfe Danışmanlık
(0212) 5709688
Akmescit S. N:2 Sevil Apt. D:1Zuhuratbaba M. Bakırköy
Bakırköy

tarafindan saglanmistir
Denpa Çevre Sağlığı İlaçlama ve Tarım İlaçları Tic
(0212) 5423127
Hatboyu C. N:56 Garanti Bankası Yakınında Cevizlik M. Bakırköy
Bakırköy

tarafindan saglanmistir
Hayatın İçinden Psikolojik Danışmanlık Merkezi
(0212) 4660181
İncirli C. N:- Manolya Apt. Kartaltepe M. Bakırköy
Bakırköy

tarafindan saglanmistir
Proser Haşere Kontrol Servisi
(0212) 6941743
A.Taner Kışlalı C. Fatih S. N:5 Belediye Karşısı D:1Merkez M. Avcılar
Avcılar

tarafindan saglanmistir
Ceylan Ruh Sağlığı Merkezi
(0212) 5705336
Yücetarla C. N:12 D:1 Zuhuratbaba Bakırköy
Bakırköy

tarafindan saglanmistir
Şıpka Şıpka Aile Sorunları Danışmanlığı Eğitim Hiz
(0212) 4662044
Olgunlar S. N:22 D:1Kartaltepe M. İncirli Bakırköy
Bakırköy

tarafindan saglanmistir
İletişim Psikolojik Danışma Merkezi
(0212) 5717070
İncirli C. Salih Zeki S. N:1 Huzur Apt. D:3Zeytinlik M. İncirli Bakırköy
Bakırköy

tarafindan saglanmistir
Gözde İlaçlama
(0212) 6539700
Mahmut Bey Y. N:13 Kırçıklar İş Mrk. K:5 D:77 Şirinevler Bahçelievler
Bahçelievler

tarafindan saglanmistir
tarafindan saglanmistir

Kanser hastası anne olabilecek 

ABD’de çalışan Prof. Kutluk Oktay göğüs kanseri tedavisi gören İngiliz hastanın kemoterapi öncesi alınıp dondurulan yumurtalık dokusunu başarıyla yerine nakletti. Öncü nitelikli ameliyat kemoterapi nedeniyle kısır kalan kadınlar için umut yarattı.

3 (138) ABD’de çalışan ve kısırlık tedavisi konusunda dünyanın en önde gelen uzmanlarından biri kabul edilen Prof. Dr. Kutluk Oktay kanser tedavisi gibi nedenlerle doğurganlığını yitiren kadınlar için umut yaratan bir gelişmeye imza attı. Göğüs kanseri tedavisi nedeniyle kemoterapi tedavisi gören ve 39 yaşında menopoza giren İngiliz hasta Rebecca Leach’in daha önce yumurtalığından alınıp dondurulan bir doku tekrar dikildi. Dünyada bir ilk olan ve Kutluk Oktay tarafından gerçekleştirilen operasyonda Da Vinci robotu kullanıldı.

İngiliz onu Skype’tan buldu

Büyük bir hassasiyete sahip olan ve daha önce kalp ameliyatlarında kullanılan Da Vinci 5 yıl önce Leach kemoterapiye girmeden önce alınan dondurulmuş dokuyu başarıyla nakletti. İngiltere’nin başkenti Londra’da yaşayan Rebecca Leach, konu hakkında Skype üzerinden yaptığı danışmalardan sonra Kutluk Oktay’ın görev yaptığı New York’ta bıçak altına yattı.

Ameliyat öncesi bir yıl dünya çapında çok sayıda jinekolog ve doğum uzmanıyla görüşen Leach sonunda Oktay’da karar kıldı. Doktor Oktay öncü nitelikteki ameliyatın başarı şansının düşük olduğunu söylemesine rağmen eski bir iş kadını olan Rebecca Leach ameliyat olmak istedi.
Bunun üzerine Leach’in yumurtalığı Da Vinci robotu tarafından kesildi ve daha önce alınıp dondurulan doku tekrar içeri dikildi. Diğer doku parçaları dikilemeyecek kadar küçük olduğundan diğer yumurtalığa enjekte edildi. Leach ameliyattan sadece birkaç saat sonra taburcu edildi.
PROF. OKTAY’DAN ‘DONDURMA’ NAKİL
DÜNYANIN en ünlü kısırlık uzmanlarından olan Prof. Dr. Kutluk Oktay, ilk yumurtalık naklini 1999’da yaparak menopoz yaşını geciktirme konusunda önemli bir adım atmıştı. Oktay Hacettepe Üniversitesi’nden mezun oldu. ABD Başkanı’na danışma...

Devamı için tıklayınız KANSERliyiz

Radyasyon kapımızda 

Radyasyon bulutu İsveç’e ulaştı, İtalyanlar ise panik halinde iyot tabletleri satın alıyor. Türkiye’nin de risk altında olduğunu belirten uzmanlar, yetkililere doz miktarının sürekli ölçülmesini öneriyor

imagesb Japonya’nın başkenti Tokyo’da şebeke suyundaki radyasyon oranının, bebekler için kabul edilebilir yasal sınır olan kilogram başına 100 bekerelin altına düşmesinin ardından Tokyo’ya komşu vilayet Saitama’nın Kavaguçi bölgesinde de şebeke suyunun radyasyondan etkilendiği bildirildi.
Japon ürünlerine ithalat yasağı getiren ülkelerin sayısı da her geçen gün artıyor.

Yetkililer, başkentteki Kanamaçi arıtma istasyonunda oranın 79 bekerele düştüğünü açıkladı.
Aynı tesisten geçen salı günü alınan su örneklerinde yüksek oranda radyasyon tespit edilmiş, yetkililer, bebeklere şebeke suyu içirilmemesini, mamaların bu suyla hazırlanmamasını tavsiye etmişlerdi.
ŞİŞELENMİŞ SU TÜKENDİ
Japonya’da meydana gelen 9 büyüklüğündeki depremden sonra reaktörleri arızalanan Fukuşima Nükleer Santralı’ndan yayılan radyasyonun Saitama vilayetinin Kavaguçi bölgesindeki su arıtma sistemini de etkilediği öğrenildi. Suda tehlikeli oranda radyasyon tespit edilmesinin ardından Tokyo’daki dükkânların çoğunda şişelenmiş içme suyu tükendi. Singapur, Japonya’dan süt ve et ithalatını askıya alırken, Avustralya hükümeti de Japonya’dan gıda ürünleri ithalatına sınırlamalar getirdiğini, Kanada ise Japonya’dan ithal edilen gıda ürünleri üzerinde güvenlik incelemelerini sıkılaştırdığını duyurdu.

Çin’in Liaoning eyaletine bağlı liman kenti Dalian’a bir hafta önce inen bir Japon uçağında normalin üstünde radyasyon tespit edildiği de açıklandı. ABD ve Hong-Kong daha önce ithalata sınırlama getirmiş, Rusya da Japonya’da radyasyon tehlikesi bulunan bölgelerden gıda ithalatını yasaklamıştı.

BULUTLAR İSVEÇ’TE
Fukuşima santralından sızan radyasyonun İsveç’e kadar ulaştığı bildirildi. İsveç Haber ajansı TT’nin dün sabah verdiği habere göre, başkent Stockholm ile ülkenin kuzeyinde yer alan Kiruna ve Umeo kentlerinde radyasyon oranı yüksek çıktı. Ancak söz konusu kentlerdeki radyasyon oranının insan sağlığına zarar verecek düzeyde olmadığı açıklandı.

İYOT HAPI YOK SATIYOR
Cumhuriyet Gazetesi’nin haberine göre, Japonya’daki Fukuşima nükleer santralından yayılan nükleer bulutun Fransa üzerinden İtalya’ya geleceğini öğrenen vatandaşlar eczanelere koşarak iyot içeren haplara yöneldi. Sağlık Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, Avrupa’ya ulaşan bulutun tehlikeli düzeyde radyoaktif madde içermediği vurgulansa da resmi açıklamalara güven duymayan İtalyanlar, eczanelere koşarak iyot hapları satın aldı.

Yetkililer, Çizme’ye dün sabah gelen bulutun, bulut olarak nitelenemeyecek bir hava kütlesi olduğuna dikkat çekerek ‘nükleer bulutun’ henüz ne Fransa ne de İtalya’da gözlendiğini vurguladı. Vatandaşlar arasında kaygılara neden olan nükleer bulutun şu aşamada bir tahmin olduğunu açıklayan yetkililer, atmosferde radyoaktif hiçbir maddenin saptanmadığını belirtti. ...

Devamı için tıklayınız KANSERliyiz