Plastik Cerrahi - Estetik Ameliyat Silivri

Bu sayfada plastik cerrahi ve estetik hakkında içerikler yer almaktadır. Aynı zamanda Silivri civarındaki plastik cerrahilerin ve estetik uzmanlarının iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Ömür Polikliniği Ve Estetik Merkezi
(0212) 5795000
Yahya Kemal Beyatlı C. N:35 K:1 Cennet M. Küçükçekmece
Küçükçekmece

tarafindan saglanmistir
Uzm. Dr. E. Dilek Bahçekapılı
(0212) 5570510
Eski Londra Asf. N:40 Huzurevi Durağı D:5Kocasinan M. Bahçelievler
Bahçelievler

tarafindan saglanmistir
Nurten Estetik Ve Güzellik Hizmetleri
(0212) 5863761
Tevfik Fikret S. N:4/2 Nevbahar M. Fındıkzade Fatih
Fatih

tarafindan saglanmistir
Euro Plast Estetik
(212) 280-0919
Gül Sok. No: 6 Levent Çarsisi Levent Mh.
Istanbul

tarafindan saglanmistir
Bellaplast Estetik Cerrahi Lazer Merkezi
(212) 343-8581
Vali Konagi Cad. No: 83/5 Cumhuriyet Mh. Nisantasi
Istanbul

tarafindan saglanmistir
Afrodit Lazer Estetik Merkezi
(0212) 4417887
Eski Londra Asf. N:40 Huzurevi Durağı D:5Kocasinan M. Bahçelievler
Bahçelievler

tarafindan saglanmistir
İstanbul El Cerrahisi ve Mikrocerrahi Mrk. Ltd. Şt
(0212) 5348245
Vatan C. N:19 Fatma Sultan M. Aksaray Fatih
Fatih

tarafindan saglanmistir
Istanbul El Cerrahisi ve Mikrocerrahi Mrk. Ltd. Sti.
(212) 534-8245
Vatan Cad. No: 19 Fatma Sultan Mh. Aksaray
Istanbul

tarafindan saglanmistir
Opr. Dr. A.Sina Mengi
(212) 247-6514
Güzelbahçe Sok. No: 25 Yonca Apt. Kat: 3 Daire: 9 Pasa Mh. Nisantasi
Istanbul

tarafindan saglanmistir
Prof. Dr. Fethi Orak
(212) 246-5773
Valikona?? Cad. No: 83 Mango Ma?azas?n?n Kar??s? Saro?lu Apt. Daire: 4 Harb
Istanbul

tarafindan saglanmistir
tarafindan saglanmistir

Meme kanseri ölümcül olmaktan çıkacak 

Bu hastalıkla mücadele sırasında çok ciddi psikolojik dalgalanmalar yaşanıyor

imagesnn Meme kanseri, teşhisinde geç kalınması halinde öldürücü olabilen ve kanser türleri arasında sık görülen bir hastalık. Hasta,meme kanseriyle mücadelesi sırasında çok ciddi psikolojik dalgalanmalar yaşıyor.
Roma Katolik Üniversitesi Genel Cerrahi Uzmanı ve Multidisipliner Meme Merkezi Direktörü Prof. Dr. Riccardo Masetti, “Kadının kanser hastalığıylamücadelesi vememesini kaybetme duygusu depresyona neden oluyor ve cinsel yaşamda olumsuzluklara yol açıyor” diyor. Tıbbın ve tıp teknolojisinin ilerlemesi, yapılan rekonstrüksiyonların daha iyi sonuç vermesini ve bu konunun sorun olmaktan çıkarak psikolojik yükün hafiflemesini sağlıyor.
AMELİYATLARIN YÜZDE 70’İ ÇOK BAŞARILI
Meme rekonstrüksiyonu yapılan kişinin sahip olduğu yenimeme kendimemesi gibi olmasa da, hasta bu uygulamayı çok olumlu algılıyor. “Bu ameliyatlar sayesinde hastalarımızın mutluluklarını ve yaşamkalitelerini belirgin oranda artırma hedefimize ulaştık” diyen Prof. Dr.Masetti, yaptıkları ameliyatların yüzde 70’inden çok başarılı sonuçlar aldıklarını söylüyor. Geride kalan yüzde 30’luk hasta grubunda ise kozmetik açıdan daha iyi sonuçlar elde edilmesi için ek ameliyatlara ihtiyaç duyulabiliyor.
KİŞİYE EN UYGUN TEDAVİ SEÇİLİYOR
Günümüzde yapılan ameliyatların daha kolay teknikler içermesi ve operasyon sürelerinin kısalığı, hasta lehine bir durum olarak değerlendiriliyor. Bu konuda 2 seçenek bulunduğunun altını çizen Prof. Dr. Masetti, “Bunlardan birinde implant kullanılıyor ve ameliyat 1-1.5 saat içinde bitiriliyor. Kişinin kendi dokusunun kullanıldığı ameliyatların süresi ise 4-10 saat arasında değişiyor” diyor. Masetti, “Yeni meme yapımında implant mı yoksa hastanın kendi dokusu mu kullanılmalı?” sorusunu, “Tercihim duruma ve hastaya göre değişir. 2 yöntem de kusursuz değil. Bu noktada kişiye özel en uygun tedaviyi seçmeye çalışıyor ve en az çabayla en iyi sonucu nasıl alacağımıza bakıyoruz” diyerek yanıtlıyor.
SIRTTAN ALINAN DOKU KULLANILIYOR
Masetti, kime hangi ameliyatın yapılacağının, memenin ve tümörün büyüklüğüne göre değişiklik gösterebildiğini söylüyor. Ufak memelerde implant yeterli olurken, büyük memelerde hastanın karın ya da sırtından alınan kendi dokusu kullanılıyor. Meme rekonstrüksiyonunda hastanın kendi dokusunun kullanılması doğal memeye daha benzer sonuçlar alınmasını sağlıyor. En iyi kozmetik sonuç için bazen sağlam memeye de küçültme ya da kaldırma ameliyatları gerekebiliyor.
UZMAN EKİPTE KİMLER OLMALI?
MEMENİN alınması sonrası yeniden meme yapımı konusundaki başarılı çalışmalarıyla tanınan Prof. Dr. Riccardo Masetti, meme kanserinin tedavisinde başarının, multidisipliner yaklaşım sonucunda elde edildiğini söylüyor. Yani bu hastalığın teşhis ve tedavisinde farklı uzmanlık alanlarının birlikte çalışması gerekiyor. Masetti, meme kanserli bir hastanın tedavisini üstlenen ekipte yer alması gereken uzmanları şu şekilde sıralıyor:
Meme cerrahları
Plastik cerrahlar ...

Devamı için tıklayınız KANSERliyiz

Meme kanserli kadınlarda meme alınması kader değil! 

Ünlü meme cerrahı Prof. Dr. Riccardo Masetti anlattı…

612679_detay Meme kanserine yakalanan kadınların en büyük korkuları arasında, bu hastalığın isminden kaynaklanan endişeler kadar memelerini kaybetme kaygısı da bulunuyor. Günümüzdememe kanserinin tanı ve tedavisindeki yeni yaklaşımlar ise bu korkunun ortadan kalkmasını sağlıyor. Pek çok meme kanserli kadın, memesi alınsa bile, bu alandaki gelişmeler ve uygulamaların daha kolay hale gelmesi sayesinde bu korkuyu yaşamıyor.
Roma Katolik Üniversitesi Genel Cerrahi Uzmanı ve Multidisipliner Meme  Merkezi Direktörü Prof. Dr. Riccardo Masetti, “Meme kanserli kadınlardamemenin alınma kararı kanserin ilerlediğinimi gösterir yoksa daha erken evrelerde de bu operasyonun gerçekleşmesi mümkün müdür?” sorusuna şu sözlerle yanıt veriyor:
MEME HANGİ DURUMDA ÇIKARILMALI?
“Bazı kanserler erken evrede bile memenin içinde yaygın olan ufak odaklar şeklinde bulunabilir. Çok odaklı tümörlerde tek tedavi yöntemi memenin tümünü çıkarmaktır. Bu yöntem, meme koruyucu cerrahi uygulanamayan hastalarda tercih ediliyor. Tümörün çok büyük olup meme koruyucuya uygun bulunmaması ya da çok odaklı olması, tüm memenin çıkarılmasını gerektiriyor. Bunu bazen hastanın tercihiyle de yapıyoruz. Bu uygulamayı, özellikle meme koruyucu cerrahi için radyoterapinin şart olduğunu bilip kendisine bu tedavinin uygulanmasını istemeyen veya radyoterapi göremeyecek durumda olan hastalar tercih ediyor. Bununla beraber hastada genetik bir yatkınlık varsa ya da lokal nüks olasılığı yeni bir meme kanseri riskini düşündürüyorsa; gerek tedavi edici gerekse koruyucu olarak memenin tamamen alınması söz konusu olabiliyor.”
KİME HANGİ AMELİYAT YAPILMALI?
Prof. Dr. Masetti, hastanın ‘mastektomi’ (meme dokusunun ameliyatla alınma işlemi) adı verilen uygulama sonrasında göğüs duvarına ışın tedavisi alması gerekmediği durumlarda, aynı seansta meme yapmayı tercih ettiklerini söylüyor ve dünyadaki genel yaklaşımın da bu doğrultuda olduğunu belirtiyor. Göğüs duvarına radyoterapi alması gereken hastalarda ise bölgesel kontrolün iyi sağlandığından ve hastanın olası risklerden uzaklaştığından emin olunması gerekiyor. Masetti, “Bu tür hastalarda bütün tedavilerin bitmesini bekleyip meme ameliyatını daha ileri bir tarihte yapmak gereklidir” diye konuşuyor.

612679_eab96ac88e6b5003dd6a649f9bb8cac1 MEME BAŞINI KORUYUCU CERRAHİ
30 yıl önce hastalara, tüm memeyi göğüs duvarının tüm katlarıyla çıkarmak anlamına gelen ‘radikal mastektomi’ işlemi uyguladıklarını ve bu uyglamanın o dönemde en geçerli yöntem olduğunu söyleyen Prof. Dr. Masetti, “Günümüzde tüm memeyi çıkarsak bile deriyi koruyor ve rekonstrüksiyondan daha güzel sonuçlar elde ediyoruz” diyor. Bu uygulamayı, ‘deri koruyucu mastektomi’ olarak adlandırdıklarını belirten ve son yıllarda bu uygulamanın bir adım ötesine geçerek sıklıkla meme başını koruyan cerrahi uyguladıklarına dikkat çeken Masetti, bunun meme başının alınmadan arkasının boşaltılması anlamına geldiğini dile getiriyor.
KANSER CERRAHİSİYLE PLASTİK CERRAHİ EL ELE ...

Devamı için tıklayınız KANSERliyiz