Hastaneler Silivri

Sayfamızda sağlık dünyanızla ilgili bilgiler bulabilirsiniz. Ayrıca size en yakın Silivri bölgesindeki hastanelerin adreslerine ve telefonlarına ulaşabilirsiniz.

Özel Onur Hastanesi
(0212) 7288145
Ali Çetinkaya C. N:105 Alibey M. Silivri
Silivri

tarafindan saglanmistir
Kibele Özel Hastane Ve Sağlık Hiz.
(0212) 7280166
Ali Çetinkaya C. N:1 Silivri Devlet Hastanesi Kar??s?nda Gazeteciler Apt. D
Silivri

tarafindan saglanmistir
Büyükçekmece Devlet Hastanesi
(0212) 8823700
Mustafa Kemal Paşa C. Hülya Koçyiğit S. N:1 Atatürk M. Büyükçekmece
Büyükçekmece

tarafindan saglanmistir
Acıbadem Beylikdüzü Tıp Merkezi
(0212) 8535757
Zafer C. N:2 A Bl. Beylikdüzü M. Büyükçekmece
Beylikdüzü

tarafindan saglanmistir
Düzey Göz Merkezi
(0212) 4224848
Esenyurt Yolu Y. Kayabaşı S. N:1 D:3Mustafa Kemal Paşa M. Avcılar
Esenyurt

tarafindan saglanmistir
Silivri Devlet Hastanesi
(0212) 7271509
Ali Çetinkaya C. N:5 Güney Eczanesi Yanı Alibey M. Silivri
Silivri

tarafindan saglanmistir
Özel Uğur Hastanesi
(0212) 6903041
Doğan Araslı C. N:4 İncirtepe M. Büyükçekmece
Büyükçekmece

tarafindan saglanmistir
Özel Büyükçekmece
(0212) 8814577
Turgutreis S. N:3 Fatih M. Büyükçekmece
Büyükçekmece

tarafindan saglanmistir
Avrupa Hastanesi Sağlık Hizmetleri
(0212) 6993000
Doğan Araslı C. N:44 İnönü M. Esenyurt Büyükçekmece
Esenyurt

tarafindan saglanmistir
Uğur Sağlık Tesisleri
(0212) 6900095
Doğan Araslı C. N:4 İncirtepe M. Esenyurt Büyükçekmece
Esenyurt

tarafindan saglanmistir
tarafindan saglanmistir

İşte kanseri artıran besin! 

Son yıllarda artan kanser ve kronik hastalıkların mısır şurubuyla doğrudan ilişkisi olduğu ileri sürüldü…

142174 Tüketici Dernekleri Federasyonu (TÜDEF) Genel Başkan Yardımcısı Ali Çetin, ülke genelinde son yıllarda artan kanser ve kronik hastalıkların mısır şurubu ile doğrudan bağlantısı olduğunu ileri sürdü.
Çetin yaptığı yazılı açıklamada, ”Mısır şurubu ise yüzde yüze yakını GDO’lu mısırlardan elde ediliyor. Aslında tatlı, çikolata, kek yerken yada gazoz, kola gibi gazlı içecekleri tüketirken kanseri ve türlü hastalıkları çağırıyoruz” ifadelerini kullandı.
Mısırdan elde edilen früktoz şurubunun, ketçap, toz kahve kreması, bisküvi, kola, gazoz, kola ve tüm gazlı içecekler, şekerleme, meyve suyu, meyveli yoğurt, hazır çorba, çikolata, gofret, puding, hazır kek, helva, pasta, tatlı, reçel, jöle, dondurma, bisküvi ve meyve suları başta olmak üzere 900 civarında üründe kullanıldığına dikkati çeken Çetin, ”Bu ürünlerin etiketinde ise kullanılan tatlandırıcının kökenine ait yani şeker pancarı esaslı yoksa mısır şurubu esaslı mı olduğu özellikle belirtilmemektedir” bilgisini verdi.
Çetin, mısır şurubunun ürünlerde kullanılmasının AB ülkelerince yasaklandığına işaret ederek, ABD’de kullanım kotasının yüzde 2′den 1′e düşürüldüğünü ancak Türkiye’de bu kotanın yüzde 15′e çıkarıldığını iddia etti.
ABD’de yapılan araştırmalar ve fareler üzerinde yapılan deneylerde çok net biçimde mısır şurubunun başta pankreas kanserine neden olduğunu vurgulayan Çetin, söz konusu şurubun ayrıca yüksek kolesterol ve kalp büyümesi, karaciğerde yağlanmaya, siroz, kanda trigliserid denen yağların artmasına, şeker hastalığına ve şişmanlığa sebep olduğunun altını çizdi.
”ŞEKER PANCARI EKİM ALANLARI DARALDI”
Ülkedeki şeker pancarı ekim alanlarının son yıllarda hızla daraltıldığını ve şeker fabrikalarının satıldığını savunan Çetin şöyle devam etti:
”Şeker pancarı ekimi neredeyse yasaklandı. Buna karşılık ...

Devamı için tıklayınız KANSERliyiz

Yurt genelinde kanser taraması şart 

Sağlık Bakanlığı Kanserle Savaş Dairesi Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Nejat Özgül, kanserin, dünyada en sık öldüren 2. hastalık olduğunu belirterek, “Ancak, 2015′te en çok öldüren hastalık olacak” dedi.

3 (72) Özgül, Tekirdağ 2. Kısım Devlet Hastanesi’ndeki Sağlık İl Müdürlüğü Kanser Erken Teşhis Tarama ve Eğitim Merkezi’nin (KETEM) açılış törenine katıldı. Özgül, yaptığı açılış konuşmasında, Türkiye’de her ilde en az 1 adet olmak üzere toplamda 123 KETEM’in bulunduğunu bildirdi.
Tekirdağ KETEM’in çok iyi çalıştığını anlatan Özgül, KETEM’lerin insanlar için çok önemli olduğunu söyledi.
Özgül, şöyle konuştu:
“Kanser, dünyada en sık öldüren 2. hastalık ancak, 2015′te en çok öldüren hastalık olacak. Yılda 150 bin kanser vakası var. Türkiye’de eğer erken tarama yapmazsak ve kanseri oluşturan bazı şeyleri engellemezsek 2030′a geldiğimizde yılda 400 bine yakın kanser vakamız olacak. Şu anda yılda 2,5 milyar dolar kanser için ilaç parası olarak harcıyoruz. Eğer bir şey yapmazsak, 2030′a geldiğimizde 10 milyar dolar harcıyor olacağız.”
Türkiye’de, 2 yıl önce kanserle ilgili bir araştırmada bulunduklarını anlatan Özgül, şu bilgileri aktardı:
“Araştırmada, vatandaşa ‘sizin için en önemli hastalık ne?’ sorusunu sorduk. Halkın yüzde 98′i ‘kanser’ cevabını verdi. Bunun üzerine ‘kanseri engellemek için ne yapmalıyız?’ diye sorduk. Ancak sadece yüzde 2′si doğru cevabı verdi. Yani, kanserin çok önemli bir hastalık olduğunun herkes bilincinde ama ne yapması gerektiğini bilmiyor.”
En önemli neden sigara
Türkiye genelinde, yılda 100 bin kişinin sigaradan öldüğünü bildiren Özgül, kansere neden olan bir çok etkenin bulunduğunu ancak en önemli nedeninin sigara olduğunu söyledi. Kanserle mücadele için herkesin desteğini beklediğini anlatan Özgül, şunları kaydetti:
“Beslenme, çevresel faktörler, radyasyon, güneş ışınları, alkol bunların hepsi kanser yapıyor ama en ...

Devamı için tıklayınız KANSERliyiz