Doktorlar Sancaktepe

Doktorlarımız tıp biliminin farklı dallarına göre farklı uzmanlık alanlarına sahiptirler. Bu sayfalarımızda Sancaktepe bölgesindeki doktorların iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz.

alpaslan falakalı
0216 621 56 56
eski ankara c. no:57 d.1 sarıgazi
SANCAKTEPE, İstanbul - Anadolu
Description
diş hekimliği

tarafindan saglanmistir
bitkisel kanser tedavileri
0216 441 42 46
Maltepe-İstanbul
MALTEPE, İstanbul - Anadolu
Description
bitkisel kanser tedavileri

tarafindan saglanmistir
Randevular.Com
2164 777 88 88
yakacık mahallesi
KARTAL, İstanbul - Anadolu
Description
Randevular.Com randevu,randevu alma,randevu sistemi,randevu sistemleri,hastane randevu,hastane randevu sistemi,hastane randevu sistemleri,e-randevu,erandevu,erandevu sistemi.

tarafindan saglanmistir
Menopoz Merkezi – Menopoz Belirtileri
0212 260 40 40
Nüzhetiye caddesi deryadil sok no:1 beşiktaş
Beşiktaş, İstanbul - Avrupa
Description
Jinemed Menopoz Merkezi’nde Menopoz, Menopoz Merkezi, Menopoz Belirtileri, Menopoz Tedavisi, Menopoz Dönemi sorularına cevap alabilirsiniz.

tarafindan saglanmistir
Op Dr Süreyya Selendir
(212) 268-6500
Aytar Cad. No: 32 Ak Bank Nispetiye Subesi Dük:1 Etiler Mh.
Istanbul

tarafindan saglanmistir
ÇEKMEKÖY DURU DİŞ POLİKLİNİĞİ
0216 642 56 56
merkez m cavusnası cd no 7 kat 3
ÇEKMEKÖY, İstanbul - Anadolu
Description
diş tedavi hizmetleri

tarafindan saglanmistir
Kozapsikiyatri
0216 36 8 39
Bağdat Cad. Gündüz Apt. No:160 D:8 Selamiçeşme, Kadıköy, Istanbul
Ümraniye, İstanbul - Anadolu
Description
2002-2006 yılları arasında İst. Haydarpaşa Numune Hastanesi Psikiyatri Bölümünde uzmanlık eğitimimi tamamladım. Halen Psikiyatri Uzmanı olarak çalışmaktayım, Özel ilgi alanlarımız Cinsel işlev Bozuklukları, Anksiyete Boz., Depresyon , Duygudurum Boz. ve Kognitif -Davranışçı Terapilerdir.

tarafindan saglanmistir
Myom Merkezi
0212 260 40 40
Nüzhetiye caddesi deryadil sok no:1 beşiktaş
Beşiktaş, İstanbul - Avrupa
Description
Jinemed Myom Merkezimizde myom teşhis ve tanısı, tedavi yöntemleri ile ilgi çalışmalarımız

tarafindan saglanmistir
Opr. Dr. Mehmet Ertas
(216) 349-8169
Bagdat Cad. No: 55 Daire: 1 Bostanci Mh. Kiziltoprak
Istanbul

tarafindan saglanmistir
Centrum K.B.B Merkezi
(212) 466-2324
Fisekhane Cad. No: 30 Fisek Apt. Daire: 1 Zeytinlik Mh.
Istanbul

tarafindan saglanmistir
tarafindan saglanmistir

D vitamini, kanser hücrelerinin oluşumunu önlüyor 

Afyonkarahisar İl Sağlık Müdürü Necip Yemenici, D vitaminin kanser hücrelerinin oluşumunu önlemek gibi çok önemli bir görevi olduğunu bildirdi.

3 (120) Necip Yemenici, yaptığı yazılı açıklamada, D vitaminin bebeklerin sağlıklı şekilde gelişiminde önemli bir etkiye sahip olduğunu söyledi. D vitamininin vücudun kalsiyum dengesini sağlamak, kemik ve kas sağlığını korumak, kanser hücrelerinin oluşumunun önlemek gibi çok önemli görevleri olduğunu vurgulayan Yemenici, D vitamini yetersizliğinin, sadece bebeklik süresince değil bebeğin gelecekteki sağlığını etkileyerek yaşam kalitesini azaltan sonuçlarla da insanların karşısına çıktığını kaydetti. Yemenici, entelektüel ve fiziksel gelişimde geri kalma, doğumsal ve gelişimsel bozukluklar, kronik hastalıklara yakalanma riskinde artma gibi risklerin de D vitamini eksikliğinin önemli sonuçlarından olduğunu belirtti.

Sağlık Bakanlığı tarafından 2004 yılında Bebeklerde D Vitamini Yetersizliğinin Önlenmesi ve Kemik Sağlığının Korunması Projesi kapsamında profilaktik D vitamini uygulaması başlatıldığını hatırlatan Yemenici, bu programın illerde 2004 yılından beri Sağlık Müdürlükleri tarafından takip edildiğini bildirdi.

Yemenici, bebek izlem protokolleri kapsamında eski yapıda sağlık ocakları şimdi aile hekimleri tarafından yeni doğan bebeklere 15. günden itibaren 1 yaşına kadar devamını sağlayacak şekilde, koruyucu olarak D vitamini damlasının ücretsiz olarak verildiğini, güvencesi olan bebeklere de reçete edildiğini söyledi. Yemenici,...

Devamı için tıklayınız KANSERliyiz

Kanser: Korunma ile tedavi arasında fark var! 

12875087 Antioksidan: Bazı maddeler, sigara, uv ışığı, radyasyon hücrelerimizi oksitler, aynı demirin oksitlenerek paslanması, çürümesi gibi. Hücrenin DNA’sı zarar görür, bilgisayar yazılımı gibi olan şifre bozulur. Sonuç: Hücre ya ölür ya da gerekli işlevi yerine getiremeyen anormal şekilde fazla miktarda hücre üretir. Bu sürece kanser, aşırı çoğalmış ama görevini yapamayan hücre kütlesine tümör diyoruz. Oksitlenme, kanser dışında, bağışıklık sistemi bozukluğuna, damar sertleşmesine ve damar çeperinin daralmasına da yol açar. Damar sertleşmesi kalp krizi, tansiyon, damar yırtılması sonucu beyin kanamalarına neden olurken bağışıklığın etkilenmesi tüm savunma sistemimizi çökertir, başta enfeksiyon olmak üzere tüm hastalıklara açık hale geliriz.
İşte antioksidan etkisi olan ilaçları, vitaminleri, bitkileri bu oksitlenmeyi önlemek için kullanırız.

∗∗∗

C Vitamini: En çok bilinen antioksidan. Yeterince sebze meyve yiyen sağlıklı kişi günlük gıdadan yeterli C vitaminini alır. Soğuk algınlığında kesin kanıt olmasa da takviye C vitamininin yararlı olduğu görüşü hakim. 40 yaşını aşkın sigara içen ya da röntgen teknisyeni, kanser ilacı uygulayan hemşire, kimya sektörü gibi sektörde çalışan ve oksitleyici maddelere maruz kalan bireylerin takviye C vitamini alması da yararlı bulunuyor.
Doz: C vitamini dozunda çok farklı bilgiler var. 100 mg’dan başlayıp günde 3 gr’a kadar yani 30 kat fazla doz önerenler var. Yüksek dozun, vücutta depolanmadığı için idrarla atıldığı ve bu nedenle zararsız olduğu bilgisi yanlış. Çünkü vücudun işleyebileceğinden daha yüksek dozdaki C vitamininin işlenemeyen bölümü, kendine başka yollar arıyor ve bu esnada kendisi hücreyi oksitliyor, hasar veriyor.
İtalya Pisa üniversitesinde ben de C vitamini almadan önce ve aldıktan sonra oksitlenme belirtici sayılabilecek kendi kanımdaki DNA hasarına bakmıştım. 500 mg alınca hasar belirgin derecede azalırken 1000 mg yani 1 gr alınca hasar fırlıyordu. Bu da kesin kanıt değil, sonuçta sadece bir laboratuvar bulgusu ama benim önerim doz başına 500 mg’ı geçmemek, günde 500 mg’lık dozdan ise en çok 3 defa almak.
E vitamini: E vitamini de bir ara özellikle kalp damar hastalıklarını önlemede çok revaçtaydı. Sonraki klinik bulgular bunu desteklemedi. E vitamininin bilimsel adı tokoferol. “d” ve “dl” olmak üzere iki formu var. “d” formu antioksidanken “dl” formu ön oksidan gibi davranıyor yani bizzat kendisi oksitleyici. Doğal kaynaklardan aldığımız E vitamini “d” formunda. Bu nedenle doğal kaynaktan almak en doğrusu. Takviye alıyorsak kutunun üzerinde alfa-d-tokoferol yazısına dikkat edelim. Doğal kaynaktan alınan E vitamininin emilebilmesi için bir miktar yağ da almak gerekiyor çünkü A, D ve K vitaminleri gibi E vitamini de ancak yağda çözünüyor. Yağı sofralarından tamamen kaldıranlarda bu vitaminlerin eksikliğinden kaynaklanan arazlar görülebiliyor.

∗∗∗

Kanser tedavisi esnasında antioksidan: Az bilinen, az dikkat edilen en hassas konulardan biri. Kan...

Devamı için tıklayınız KANSERliyiz