Doktorlar Balıkesir

Doktorlarımız tıp biliminin farklı dallarına göre farklı uzmanlık alanlarına sahiptirler. Bu sayfalarımızda Balıkesir bölgesindeki doktorların iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz.

GÖKBE TEKSTIL MEDIKAL SAN.TİC.LTD.ŞTİ
0224 361 44 60
YUNUSEMRE MH.KILAVUZ SOK.NO:29
YILDIRIM, Bursa
Description
medıkal teksıl sterıl ve nonsterıl urunlerın uretımı

tarafindan saglanmistir
Estetik Cerrah Op.Dr. Cenk Tokat
232463750
Şair Eşref Bulvarı Işık Apt No 41 K3 D7 Alsancak İzmir
KONAK, İzmir
Description
İzmirde estetik cerrahi, burun estetiği, göğüs büyütme, göğüs dikleştirme, meme küçültme, botox, karın germe estetiği, kepçe kulak estetiği, göz kapağı estetiği, iz düzeltme, liposuction ve jinekomasti estetiği hakkında bilgi bulabilirsiniz. Op.Dr. Cenk Tokat. Estetik Plastik Cerrahi Uzmanı, İzmir 0232 4637505

tarafindan saglanmistir
DİŞ HEKİMİ ONUR YILMAZ
0232 323 37 92
bahriye üçok bul. no:1/3-304
KARŞIYAKA, İzmir
Description
diş hekimliği

tarafindan saglanmistir
Ege Med Tibbi Ürünler
(266) 244-9086
E.Kuyumcular Mah. Keçeçi Sok. No:10/A
Balıkesir
 
Ertekin Medical
(266) 713-2228
Kadif Acar Cad.Mulkubey Is Hani No: 20 Bandirma
Balıkesir
 
Diş Hekimi Bilal GÜRÇAN
0236 312 40 46
turan mahallesi,eski manisa yolu no 14. eren eczanesi üstü. TURGUTLU/MANİSA
TURGUTLU, Manisa
Description
Ağız ve diş sağlığı konusunda hizmet vermektedir-İMPLANT,ORTODONTİ,YİRMİLİK DİŞ ÇEKİMİ,DİŞETİ HASTALIKLARI TEDAVİSİ,ESTETİK DİŞ HEKİMLİĞİ,DİŞ BEYAZLATMA-.

tarafindan saglanmistir
DİŞ HEKİMİ AYHAN AYDOĞAN
0232 812 23 83
ATATÜRK MAH.AŞIKLAR CAD.BEDESTEN ÇARŞISI KAT:2 NO:9/111 FOÇA İZMİR
FOÇA, İzmir
Description
FOÇA ,DİŞ HEKİMİ,DİŞ ÇEKİMİ,PROTEZ,İMPLANT,DİŞ BEYAZLATMA,PORSELEN,ESTETİK DİŞ HEKİMLİĞİ,DOLGU,KOMPOZİT,AMALGAM,RÖNTGEN,ORTODONTİ,ZİRKON,LAMİNATE

tarafindan saglanmistir
Diş Hekimi Gürkan METİN
0232 347 59 00
Haşim İşcan Cad. No:30 Kat 1 Daire 1 Özkanlar Bayraklı İzmir TÜRKİYE
BORNOVA, İzmir
Description
Bayraklı, bayraklı, Bornova, bornova, hasim iscan, haşim işcan, özkanlar, ozkanlar, Diş Estetiği, Ağız ve diş sağlığı merkezi, Ücretsiz Diş Muayenesi, Dis Estetigi, Estetik Diş Hekimliği, diş hastanesi, ağız diş estetiği, diş beyazlatma, güzel dişler, Diş Sağlığı, diş doktoru, diş hekimi, diş hekimleri, diş doktorları, diş estetik, dis estetik, dişte estetik kozmetik uygulama, Kadın Diş Sağlığı, Cercon full porselen kron köprü, zirkonyum kuron köprüler, porselen protez, zirkon kron kopru

tarafindan saglanmistir
Acer Optical Factory
(266) 338-3880
Ayvalik Altinova
Balıkesir
 
tarafindan saglanmistir

D vitamini, kanser hücrelerinin oluşumunu önlüyor 

Afyonkarahisar İl Sağlık Müdürü Necip Yemenici, D vitaminin kanser hücrelerinin oluşumunu önlemek gibi çok önemli bir görevi olduğunu bildirdi.

3 (120) Necip Yemenici, yaptığı yazılı açıklamada, D vitaminin bebeklerin sağlıklı şekilde gelişiminde önemli bir etkiye sahip olduğunu söyledi. D vitamininin vücudun kalsiyum dengesini sağlamak, kemik ve kas sağlığını korumak, kanser hücrelerinin oluşumunun önlemek gibi çok önemli görevleri olduğunu vurgulayan Yemenici, D vitamini yetersizliğinin, sadece bebeklik süresince değil bebeğin gelecekteki sağlığını etkileyerek yaşam kalitesini azaltan sonuçlarla da insanların karşısına çıktığını kaydetti. Yemenici, entelektüel ve fiziksel gelişimde geri kalma, doğumsal ve gelişimsel bozukluklar, kronik hastalıklara yakalanma riskinde artma gibi risklerin de D vitamini eksikliğinin önemli sonuçlarından olduğunu belirtti.

Sağlık Bakanlığı tarafından 2004 yılında Bebeklerde D Vitamini Yetersizliğinin Önlenmesi ve Kemik Sağlığının Korunması Projesi kapsamında profilaktik D vitamini uygulaması başlatıldığını hatırlatan Yemenici, bu programın illerde 2004 yılından beri Sağlık Müdürlükleri tarafından takip edildiğini bildirdi.

Yemenici, bebek izlem protokolleri kapsamında eski yapıda sağlık ocakları şimdi aile hekimleri tarafından yeni doğan bebeklere 15. günden itibaren 1 yaşına kadar devamını sağlayacak şekilde, koruyucu olarak D vitamini damlasının ücretsiz olarak verildiğini, güvencesi olan bebeklere de reçete edildiğini söyledi. Yemenici,...

Devamı için tıklayınız KANSERliyiz

Kanser: Korunma ile tedavi arasında fark var! 

12875087 Antioksidan: Bazı maddeler, sigara, uv ışığı, radyasyon hücrelerimizi oksitler, aynı demirin oksitlenerek paslanması, çürümesi gibi. Hücrenin DNA’sı zarar görür, bilgisayar yazılımı gibi olan şifre bozulur. Sonuç: Hücre ya ölür ya da gerekli işlevi yerine getiremeyen anormal şekilde fazla miktarda hücre üretir. Bu sürece kanser, aşırı çoğalmış ama görevini yapamayan hücre kütlesine tümör diyoruz. Oksitlenme, kanser dışında, bağışıklık sistemi bozukluğuna, damar sertleşmesine ve damar çeperinin daralmasına da yol açar. Damar sertleşmesi kalp krizi, tansiyon, damar yırtılması sonucu beyin kanamalarına neden olurken bağışıklığın etkilenmesi tüm savunma sistemimizi çökertir, başta enfeksiyon olmak üzere tüm hastalıklara açık hale geliriz.
İşte antioksidan etkisi olan ilaçları, vitaminleri, bitkileri bu oksitlenmeyi önlemek için kullanırız.

∗∗∗

C Vitamini: En çok bilinen antioksidan. Yeterince sebze meyve yiyen sağlıklı kişi günlük gıdadan yeterli C vitaminini alır. Soğuk algınlığında kesin kanıt olmasa da takviye C vitamininin yararlı olduğu görüşü hakim. 40 yaşını aşkın sigara içen ya da röntgen teknisyeni, kanser ilacı uygulayan hemşire, kimya sektörü gibi sektörde çalışan ve oksitleyici maddelere maruz kalan bireylerin takviye C vitamini alması da yararlı bulunuyor.
Doz: C vitamini dozunda çok farklı bilgiler var. 100 mg’dan başlayıp günde 3 gr’a kadar yani 30 kat fazla doz önerenler var. Yüksek dozun, vücutta depolanmadığı için idrarla atıldığı ve bu nedenle zararsız olduğu bilgisi yanlış. Çünkü vücudun işleyebileceğinden daha yüksek dozdaki C vitamininin işlenemeyen bölümü, kendine başka yollar arıyor ve bu esnada kendisi hücreyi oksitliyor, hasar veriyor.
İtalya Pisa üniversitesinde ben de C vitamini almadan önce ve aldıktan sonra oksitlenme belirtici sayılabilecek kendi kanımdaki DNA hasarına bakmıştım. 500 mg alınca hasar belirgin derecede azalırken 1000 mg yani 1 gr alınca hasar fırlıyordu. Bu da kesin kanıt değil, sonuçta sadece bir laboratuvar bulgusu ama benim önerim doz başına 500 mg’ı geçmemek, günde 500 mg’lık dozdan ise en çok 3 defa almak.
E vitamini: E vitamini de bir ara özellikle kalp damar hastalıklarını önlemede çok revaçtaydı. Sonraki klinik bulgular bunu desteklemedi. E vitamininin bilimsel adı tokoferol. “d” ve “dl” olmak üzere iki formu var. “d” formu antioksidanken “dl” formu ön oksidan gibi davranıyor yani bizzat kendisi oksitleyici. Doğal kaynaklardan aldığımız E vitamini “d” formunda. Bu nedenle doğal kaynaktan almak en doğrusu. Takviye alıyorsak kutunun üzerinde alfa-d-tokoferol yazısına dikkat edelim. Doğal kaynaktan alınan E vitamininin emilebilmesi için bir miktar yağ da almak gerekiyor çünkü A, D ve K vitaminleri gibi E vitamini de ancak yağda çözünüyor. Yağı sofralarından tamamen kaldıranlarda bu vitaminlerin eksikliğinden kaynaklanan arazlar görülebiliyor.

∗∗∗

Kanser tedavisi esnasında antioksidan: Az bilinen, az dikkat edilen en hassas konulardan biri. Kan...

Devamı için tıklayınız KANSERliyiz