Dermatologlar Sancaktepe

Aşağıda dermatolog (Cildiyeci) ile ilgili makalelere bulabilirsiniz. Ayrıca Sancaktepe bölgesindeki dermatologların bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Kep Kep Iletisim Sis. A.S.
(216) 352-5369
Fevzi Cakmak Cad. No:76 K. Maltepe
İstanbul
 
Gültepe Biyokimya Ve Hormon Laboratuvari
(216) 347-0042
Bahriye Cadde No:77 - Kadiköy
İstanbul
 
Bayer Turk Kimya
(212) 244-0301
19 Mayis Cad. Golden 1 Plaza K:213/7 Sisli
İstanbul
 
Dogus Saglik Merkezi
(212) 591-6190
Belediye Caddesi Fatih Sokak No:10/4 - Avcilar
İstanbul
 
Termal Lab. Alet San. Koll. Sti.
(212) 487-9410
Basaksehir, 4.Etap, 2.Kisim, S-Villalari No:S-28,
Ikitelli
 
Biofarmatik Market C & C Ltd.
(216) 417-3261
Bagdat Cad.Yasemin Pasaji No:116/10 K.Yali
İstanbul
 
Mimta Mimarlik Ltd.
(212) 617-2296
Hekimsuyu Cad. 559 Sok. 39 Kucukkoy 34080
İstanbul
 
Emin Laboratuvari
(216) 333-9111
Selmanipak Caddesi No:35 - Üsküdar
İstanbul
 
Findikzade Tibbi Tahliller Laboratuvari
(212) 588-2317
Kizilelma Caddesi No:9/1 - Fatih
İstanbul
 
Remer Sag.Hiz.San.Tic.Ltd.Sti.
(212) 633-3848
Kizilelma Cad.No:48 - Fatih
İstanbul
 

Cilt kanserine karşı elektronik yara bandı 

12502918 İngiliz bilim insanları cilt kanserini tedavi edecek elektronik yara bandı geliştirdi. “Ambulight PDT” isimli bant yaydığı ışık sayesinde kanserli hücreleri yok ediyor.

İskoçya’da yaşayan 59 yaşındaki Muriel Lowe’a geçtiğimiz yıl Şubat ayında deri kanseri teşhisi kondu. Doktoru Lowe’u Dundee Üniversitesi Dermatoloji Bölümü Profesörü James Ferguson’a yönlerdirdi.
Ferguson’un icat ettiği Ambulight’ı kullanmaya başlayan Lowe’a 3 ay sonra testler yapıldı. Sonuç başarılıydı, kanserli hücrelerin tamamı yok olmuştu.

Nasıl kullanılıyor

Devrim niteliğindeki Ambulight, kullanılmadan önce deri üzerine ilaç sürülüyor. Aletin ‘pop’ denilen parçası kremli bölgeye yerleştiriliyor. Hastanın  3 saat boyunca ışın tedavisi alıyor. Krem deri tarafından emiliyor. Bu esnada hastda günlük hayatına devam edebiliyor. Çünkü cihaz hastanın hareketini kısıtlamıyor.

Cep telefonu büyüklüğündeki cihazın fiyatı 100 pound yani 250 TL. Aletin mucidi Profesör James Ferguson, "Bu alet ile deri kanseri ameliyatlarının önüne geçebileceğimizi umuyorum" diye konuştu.

Bayraktar: Yöntem mutlaka hastane şartlarında uygulanmalı
Ferguson’ın cihazda kullandığı ışın tedavisinin ismi, hastanelerde yıllardır uygulanan fotodinamik terapi. Yöntemle ilgili bilgi veren Acıbadem Bakırköy Hastanesi’nden Dermatoloji Uzmanı Belma Bayraktar, "Fotodinamik terapide kanserli bölgeye özel ışını alabilecek bir krem sürülür. Belirli bir süre beklendikten sonra sorunlu bölge ışık tedavisine alınır ve oradaki doku harap edilir. Ancak bu yöntem melonom dışı deri kanserlerinde, yani güneşin ve yaşın etkisiyle oluşan kanser öncüsü olan değişimlerde ve bazal hücreli kanserlerde uygulanır. Bu cihazın da, fotodinamik yöntemin daha geliştirilmiş hali olduğunu düşünüyorum. Ancak yöntemin mutlaka hastane şartlarında uygulanması gerekiyor. Kişi evde kendi kendine uygularsa çeşitli komplikasyonlar, örneğin ışığın dozunu ayarlayamadığ...

Devamı için tıklayınız KANSERliyiz

Cilt kanserleri artıyor 

3 (321) Küresel ısınmayla birlikte, tedavi gerektiren deri kanserleri dört yıl içinde yüzde 77 oranında arttı.

ANKARA – Miami Üniversitesi Miller Tıp Fakültesi Konuk Öğretim Üyesi Prof. Dr. Rana Anadolu, küresel ısınmayla birlikte güneşin cilt sağlığına olumsuz etkisinin arttığını, uzun süre güneşe maruz kalmanın cilt kanserine yol açabileceğini söyledi.

Güneş ışınlarının olumsuz etkisine yönelik dünya genelinde birçok ülkede çeşitli araştırmalar yapıldığını ve bunların sonucunda deri kanserlerinde son yıllarda ciddi artış oranlarının göze çarptığını vurgulayan Anadolu, ”Araştırmalara göre, tedavi gerektiren deri kanseri vakalarının sayısı son dört yılda yüzde 77 oranında artış gösterdi. Bu araştırmalarda, deri kanserinin prostat ve meme kanserinden 5 kat daha fazla olduğu ve (deri kanseri) melanom dışı deri kanserlerinin insanda en sık görülen kötü huylu tümör olduğu ortaya konuldu” diye konuştu.

Anadolu, American Academy of Dermatology’nin ABD’de yayımlanan üye bülteninde deri kanseri sayısında artışın devam ettiğinin belirtildiğini anlattı. Yurt dışında yapılan araştırma sonuçlarına göre ”60 yaş ve üzerinde her 5 kişiden birinde, birden fazla sayıda deri kanserinin mevcut olduğunu” ifade eden Anadolu, deri kanserine karşı koruyucu önlemlere dikkat edilmesi gerektiğini bildirdi.

KANSERE YATKIN DERİ TİPLERİNİN ÖNCEDEN BELİRLENEBİLİR
Anadolu, deri kanserlerinin özellikle erken tanı alması durumunda çoğunlukla tamamen tedavi edilebildiğini belirterek, hastalığın genellikle yavaş ilerleme göstermesinin deri kanserine bağlı ölüm riskini azalttığını söyledi.

Birçok deri kanseri tipinin bugün rutin dermatolog muayenesi sırasında tespit edilerek tanı ve tedavi programının belirlenebildiğini anlatan Anadolu, deri kanserine yatkın kişilerin ve deri tiplerinin de önceden saptanmasının mümkün olduğuna dikkati çekti.

Bu durumda, uzman hekim tarafından düzenli kontrol yapılması gerektiğini vurgulayan Anadolu’nun verdiği bilgiye göre, ”söz konusu durumlarda 3-6 aylık periyodik deri kontrolleri ve kanser gelişimini önleyici, geciktirici öneri ve uygulamalar yapılıyor. Kişinin aile bireyleri içinde ya da kendisinde deri kanseri öyküsü var ise, bu kişinin deri kanserine yakalanma riski normal bir kişininkinden 3-9 kat oranında artıyor. Uzun süre korumasız güneş altında kalan ve güneş yanığı gelişen küçük çocuklarda, ilerleyen yaşlarda deri kanseri gelişme riski artıyor.”

EN FAZLA YÜZ, VE BAŞ-BOYUN BÖLGESİNDE ÇIKIYOR
Deri kanserleri en fazla yüz, baş-boyun bölgesinde ortaya çıkıyor. Burun sırtı, elmacık kemikleri üzeri, alt dudak, saçlı derinin açık alanları ve kulak kepçesi kanserin sık geliştiği bölgeler arasında yer alıyor. Bunların dışında, kapalı vücut alanlarında ve el içi-ayak tabanı, ağız içi gibi bölgelerde de ortaya çıkan kanser tipleri bulunuyor.

Risk altında bulunanların yılda en az bir defa kanser açısından deri kontrolünden geçmesi ve önerileri uygulaması tavs...

Devamı için tıklayınız KANSERliyiz